Latviju pāršalkusi vājprātīga ziņa! “Atklājie, ka daļa cilvēku potēti ar vakcīnām, kuras nedrīkstēja saņemt!”

Ir konstatēts, ka daži pusaudži Latvijā ir vakcinēti ar vakcinācijām, kuras vispār nevajadzētu vakcinēt.Tas ir traki! Tā ir elektroniskā veidā publicētā laikraksta “Neatkarīgā Rīta Avīze” ziņas. Saskaņā ar vakcinācijas rokasgrāmatā sniegto informāciju jaunieši Latvijā var saņemt tikai divas specifiskas vakcīnas-vienu devu “Pfizer/BioNTech” “Comirnaty” un “Moderna” vakcīnu “Spikevax”.

Bērniem un pusaudžiem ir stingri aizliegts izmantot citas vakcīnas, lai ārstētu šo konkrēto vīrusu. Tomēr publiskā informācija liecina, ka vairāk nekā 100 pusaudžu vecumā no 12 līdz 17 gadiem ir vakcinēti ar Janssen un AstraZeneca, un šīs vakcīnas vismaz pagaidām nav apstiprinātas kovida ārstēšanai bērniem un pusaudžiem un tas viss paziņots pirms pāris dienām, kad jau šie cilvēki šīs devas ir saņēmušas un tas ir izraisījis milzīgu nesaprašanu cilvēku vidū.

Saskaņā ar publiskajiem datiem no pagājušās nedēļas ar Janssen vakcīnu ir vakcinēti 117 jaunieši vecumā no 12 līdz 17 gadiem, bet ar AstraZeneca – 26. Pašlaik nav vakcīnas, kas apstiprināta lietošanai bērniem un pusaudžiem pret kovidu.

Turklāt tikai 29. jūlijā jauniešiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem tika vakcinētas 136 modernas Spikevax vakcīnas, lai gan vakcīnas var vakcinēt tikai 30. jūlijā. Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcīnu projektu nodaļas komunikāciju konsultante Inga Vasiļeva Neatkarīgajai atzina, ka šādas problēmas patiešām tika atklātas vakcinācijas sākumposmā.

Vasiļjeva paskaidroja: “Pirms pusaudžu vakcinācijas sākuma detalizēta informācija par pusaudžu vakcināciju ir nosūtīta visiem vakcinācijas nodrošinātājiem, un daži tiešsaistes semināri par jauniešu vakcināciju ir organizēti ģimenes ārstiem un pakalpojumu sniedzējiem.

Katram vakcinācijas nodrošinātājam ir vakcinācijas rokasgrāmata, kurā izskaidrots viss vakcinācijas process. Vasiļjeva apstiprināja, ka jautājums par “neatkarību” tika noteikts vakcinācijas sākumā. Pakalpojumu sniedzēji tiek aicināti sazināties ar vecākiem, lai uzraudzītu pusaudžu veselību un, ja nepieciešams, ziņotu ģimenes ārstam; arī konsultējās ar vakcinācijas nodrošinātājiem, lai stingri ievērotu vakcinācijas rokasgrāmatā izklāstītās vadlīnijas, un ievieš pusaudžu etiķetes šīs problēmas risināšanai.

Saskaņā ar  Nacionālo zāļu pārvaldi, Vasiļjeva sacīja, ka pēc tam, kad 17 gadus vecais puisis bija vakcinēts ar Jansena vakcīnu, bija tikai viena sūdzība par blakusparādībām.

Latvijā, sākot ar 17. maiju, tikai 16 gadus veci bērni drīkst sākt vakcinēt bērnus un lietot vakcīnas “Pfizer/BioNTech” un “Comirnaty”. No 2. jūnija vakcīna tiks ievadīta arī pusaudžiem vecumā no 12 līdz 15 gadiem. Sākot ar 30. jūliju, “modernā” vakcīna “Spikevax” pusaudžiem vecumā no 12 līdz 17 gadiem ir apstiprināta vakcinācijai.

Avots

loading...