“Nespējam noticēt, ka viņa vairs nav mūsu starpā!” Mūžībā devies viens no Latvijas izcilākajiem cilvēkiem!

Lai arī cik skumji, tas nebūtu, bet Latviju atkal satricinājusi ļoti skumja vēsts par cilvēku, kas tik ļoti labi zināms un pazīstams lielai daļai no mums. Tomēr neskatoties uz svētku brīdi un esošo situāciju, jau atkal mūžībā devies izcils cilvēks, kurš tik daudz devis ne tikai Latvijas valstij, bet arī pasaulei. Tas ir liels zaudējums mums visiem, tomēr laiks aplūkot, kas ir šis cilvēks un kas tieši notika!

Mūžībā aizgājis bijušais vēstnieks Jānis Eichmanis, kurš Latvijas valstij bija devies tik tiešām ļoti daudz laika no savas dzīves, neskaitot zināšanas un visu pārējo. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvočs tviterī izteica visdziļāko līdzjūtību viņa ģimenei pēc bijušā vēstnieka Grieķijā, NATO un Spānijas visiem tuviniekiem par viņa aiziešanu mūžībā. Tā ir liela sēru vēsts mums pilnīgi visiem un diemžēl, tur neko vairs šajā situācijā nevar mainīt.  “Jānis bija profesionāls, gādīgs un atsaucīgs vecākais kolēģis, kurš sniedza milzīgu ieguldījumu mūsu diplomātiskā dienesta izveidē un attīstībā,” sacīja ministrs. Tomēr arī šajā situācijā tas itin nemaz nav viss!

Eihmanis Ārlietu ministrijā sāka strādāt 1993. gadā kā ASV departamenta direktors. Vēstnieks pilda prezidenta ārlietu padomnieka pienākumus un pildīja Latvijas vēstniecības ASV vadītāja vietnieka pienākumus.

No 2004. līdz 2007. gadam Aihmanis bija ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Grieķijā un vienlaikus ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kiprā un Bosnijā un Hercegovinā.

Nozīmīgs un izaicinājumiem piepildīta bija vēstnieka kadence NATO no 2006.gada līdz 2011.gadam. Savukārt no 2011. līdz 2015.gadam Eichmanis pildīja vēstnieka pienākumus Spānijā, kā arī bija nerezidējošais vēstnieks Andorā.

Savu pieredzi Eichmanis turpināja nodot jaunajai diplomātu paaudzei, darbojoties Ārlietu ministrijas Kvalifikācijas komisijā.

Par nopelniem un ieguldījumu Latvijas integrācijā Eiropas Savienībā un NATO Aihmanis saņēmis vairākus augsta līmeņa apbalvojumus – Viestra 2. šķiras ordeni un 2. šķiras Nopelnu krustu.

Eihmans trešdien saņēma balvu par mūža ieguldījumu Latvijas ārpolitikā. Tas ir milzīgs sasniegums un tik ciešām cepuri nost, ka Latvijā ir šādi cilvēki, kas ceļ valsti un palīdz apkārtējiem, tas tik tiešām ir milzīgs sasniegums mums visiem kā valstij.

loading...