Sinoptiķi nāk klajā ar brīdināju : “Šonakt būs ļoti spēcīga snigšana, esiet visi uzmanīgi”

Kādam tas šķitīs joks, tomēr realitātē sinoptiķi ir paziņojusi par to, ka otrdienas nakts otrajā pusē, kā arī rīta agrumā Latgalē, Sēlijā, kā arī lielā daļā Vidzemes austrumu daļā būs ļoti spēcīga snigšana. Grūti tam pat noticēt, ņemot vērā, ka vakar un aizvakar bija ļoti, ļoti siltas un pat karastas dienas, bet pēkšņi tiek paziņots par gaidāmo sniega segu, kura nebūs nekāda mazā.

 Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau ir izteicis brīdinājumu par to, ka uzsnigs aptuveni 6 līdz pat 8 centimetri sniega kārta un daudzviet var pamatīgi būt traucēta pārvietošanās. Tas skaidrojams ar to, ka daudzi mašīnas riepas jau nomainījuši uz vasara ssezonas riepām, līdz ar to, situācija var veidoties ļoti bīstamas un nepatīkamas un tas arī nav viss!

Jau no agra rīta, kā arī dienas vidū no valsts rietumu daļas, mākoņi kļūs mazāk un situācija paliks mierīgāka, tomēr sniegs būs sasnidzis jau ļoti daudz. Pēc snigšanas tiek ziņots, ka varētu veidoties gubu mākoņi, kas var atnest spēcīgu lietu. Tāpat pūtis mēreni stiprs ziemeļu un ziemeļrietumu vejš, kad dažviet varēs atnest vēja brāzmas ar 16 metriem sekundē.

Esiet lūdzu uzmanīgi un ja dzīvojat Vidzemē, kārtīgi izplānojiet savu maršrutu, it īpaši tad ja Jums mašinai ir vasaras riepas, jo tas var sagādāt pamatīgas problēmas.

Lasi vēl : Latvijas Ministru prezidents – Krišjānis Kariņš ir paziņojis ļoti svarīgu vēsti tautai :

Avots

loading...