“Tagad mainīsies pilnīgi viss!” Sinoptiķi paziņo par gaidāmo laiku nedēļas nogalei!

Kurš gan to varēja iedomāties, ka vasara kopumā paskries tik salīdzinoši ātri un nemaz neuzņēma apgriezienus, izņemot visiem labi zināmo jūniju un jūliju, kad karstuma viļņi vienkārši sekoja viens pēc otra un tobrīd viss bija tik ļoti karsti, ka liela daļa cilvēku, to vairs nespēja izturēt. Tāpat svarīgi atcerēties, ka tieši šī gada vasara ir uzstadījusi vairākus rekordus un kļuvusi par pašu karstāko novērojumu vēsturē.

Pašlaik gan esošā prognoze ir pavisam līdzīgam tam, kā tas bija Augustā. Regulāri gaidāmas patstavīgas lietavas un kandrīz katru dienu, vienīgais izņēmums varētu būt nākamās nedēļas sākums, tomēr gaisa temperatūra vienalga stipri sāks slīdēt uz leju, tomēr vai būs kāda diena, kura būs labvēlīgāka saulītei?

Diemžēl jāņem vērā, tas, ka Lietavas būs pavisam negaidīts pavērsiens nedēļas nogalē, kur bez lietussarga vienkārši nevarēs iztikt. Ņemot vērā, ka katra diena paliek aizvien īsāka, bet nakts garāka, svarīgi atcerēties, ka pēc saulītes norietēšanas paliek arī krietni vēsāks, līdz ar to katru nākamo dienu gaisa temperatūra krasi turpina samazināties un nedēļas beigās būs pats spilgtākais pavērsiens tajā visā.

Ja vēl iepriekš varējām cerēt uz siltām pēcpusdienām, tad pašlaik nedēļas nogale būs krieni savādāka no iepriekšējām, jo vidējā gaisa temperatūra dienā varēs noslīdēt jau ap nieka +10 grādiem, kas daudzviet var būt vēl zemāka. Savukārt naktīs termometra stabiņš dažviet var ļoti krasi pietuvoties 0 grādu atzīmei, kas ļoti svarīgi jāņem vērā visiem autovadītājiem.

Vēl nepatīkamāka situācija gaidāma nākamās nedēļas vidū, kur vidējā gaisa temperatūra dienā būs jau zem +10 grādiem, kas nozīmē, ka jārēķinās ar ļoti pamatīgu un rudenīgu laiku, kas vairs nebūs nekāds patīkamais, bet gan tieši otrādi – var radīt pamatīgas galvassāpes, jo aukstums nebūs vienīgais, kas atnāks – klāt nāks nepatīkamas vēja brāzmas ar regulārām lietavām, kuras jau drīzumā daudzviet veidos pamatīgas dubļu kārtas un iedzīvotāji atkal brīvi varēs smērēt savus svaigi nopirktos apavus rudens nepatīkamajos laikapstākļos, kuri kā izrādās paliek aizvien nepatīkamāki.

loading...