Sinoptiķi Brīdina par gaidāmo laiku svētkos un izsludina pašu bīstamāko – Sarkano brīdinājumu

Izvērtējot jaunākās laika prognozes, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC) izsniedza valstij visaugstākā līmeņa sarkanās augstās temperatūras brīdinājumu.

Svētdien gaidāms, ka lielākajā daļā apgabalu būs spēcīgs karstums, un pirmdien un otrdien – pat ārkārtīgi spēcīgā karstumā – temperatūra daudzviet nesamazināsies zem +20 grādiem, bet pēcpusdienā paaugstināsies virs +32 grādiem.

Līgo svētku laikā intensīvais karstums pamazām pierims un turpinās pastāvēt tikai austrumu reģionā, savukārt spēcīgais karstums turpināsies arī citos reģionos. LVĢMC prognozē, ka Līgo svētku laikā visā Latvijā būs augsta temperatūra.

LVĢMC izplatīja arī informāciju par ārkārtīgi augsto temperatūru galvaspilsētā Rīgā. Pēc sinoptiķu domām, svētdien galvaspilsētā gaidāma ļoti spēcīga augsta temperatūra, bet naktīs uz pirmdienu, otrdienu un trešdienu iestāsies ekstremāli augsta temperatūra, dienā temperatūra paaugstināsies virs +32 grādiem.

Kā ziņots, svētdien temperatūra Latvijā paaugstināsies līdz +30 .. + 33 grādiem, un sinoptiķi prognozē, ka piekrastes rajonos temperatūra joprojām būs nedaudz zemāka.

Eksperti atgādina, ka karstā laikā jāizvēlas piemērots apģērbs un jādzer daudz ūdens. Pirms sākat slāpēt slāpes, jums vajadzētu palielināt dzeramā ūdens daudzumu. Nav ieteicams dzert alkoholu, espresso, tēju un dzērienus, kas satur daudz cukura.

Ieteicams valkāt galvassegas un vieglas, vieglas un elpojošas drēbes. Izvairieties no ilgstošas ​​fiziskas slodzes saulē un karstā telpā. Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) pirms došanās ārā aicina lietot sauļošanās līdzekli. Aizsardzības līdzeklis jālieto lielos daudzumos – apmēram 35 ml vai divas ēdamkarotes visam ķermenim, jālieto ik pēc divām stundām vai biežāk. Tajā pašā laikā SPKC uzsver, ka sauļošanās līdzekļa lietošana nenozīmē, ka jūs ilgāk varat uzturēties saulē.

Jāvelkā arī saulesbrilles, lai novērstu ultravioletā starojuma negatīvo ietekmi uz acīm, ieskaitot kataraktu. Peldēties ieteicams īpaši izveidotā peldvietā. SPKS uzsver, ka, peldoties nepiemērotās ūdenstilpēs, pastāv risks inficēties ar dažādām infekcijas slimībām, jo ​​šajās teritorijās esošais ūdens var būt piesārņots ar notekūdeņiem, dzīvnieku un cilvēku fekālijām. Turklāt nepeldieties pēc alkohola lietošanas vai sauļošanās. Vislabāk vispirms iegremdēties ūdenī, jo tikai pēc tam var noteikt ūdenstilpes pamatu. Nekādā gadījumā nedrīkst lēkt ūdenī no liela augstuma un ar galvu pa priekšu.

Avots

loading...