Tomēr izrādās, ka ne visi vecāki saņems 500 Eiro apsolīto pabalstu

Ar vienreizēju 500 eiro atbalstu no Saeimas šie pabalsti tiks maksāti par katru bērnu no marta. Pie tam pašlaik jāņem vērā arī tas, ka Saeimā un valdībā beidzot ir ticis pieņemts galīgais lēmums par vecāka gadagājuma cilvēku atbalstu, un tagad tikai atliek gaidīt tālākus norādījumus par to, kad pensionāri varēs saņemt šo konkrēto naudas pabalstu. Tomēr šoreiz runa iet par ģimenēm solīto 500 Eiro pabalstu.

Ne visi varēs baudīt ģimenes valsts pabalstus. “Neatkarīgā” ir izpētījusi, cik daudz ģimeņu saņems vienreizēju 500 eiro pabalstu. Kaut arī katram bērnam, kurš aug ģimenē, tiks piešķirta subsīdija jeb pabalsts, vienreizējs subsīdijas maksājums ir saistīts ar ģimenes valsts subsīdiju. Tāpēc, ja ģimene nesaņem vienreizējo subsīdiju jeb pabalstu, tā var palaist garām šo 500 Eiro lieto dotāciju un to ir ļoti svarīgi atcerēties tiem vecākiem, kuri nav informēti vai nezina par saviem pabalstiem.

Vienreizējs pabalsts par katru bērnu tiks izmaksāts visām ģimenēm, kas saņem bērna kopšanas pabalstus vai valsts ģimenes pabalstus, un faktiski šo pabalstu saņemšana būs pamats ģimenes vienreizēju pabalstu piešķiršanai. Līdz ar to, šis ir tas iemesls, kādēļ konkrētas ģimenes var nesaņemt šo 500 Eiro lielo pabalstu un daudziem ir pēdējais laiks pārbaudīt visu informāciju, pirms gar viņu deguniem neaiziet šis vienreizējais 500 Eiro pabalsts.

Pašlaik tiek piešķirti bērna kopšanas pabalsti bērniem līdz 1 gada vecumam par 13 535 bērniem (lai gan dienas statistika var atšķirties), bet Ģimenes valsts pabalstus katru mēnesi izmaksā aptuveni 344 800 bērniem. Ģimenes valsts pabalstus katru mēnesi izmaksā aptuveni 344 800 bērniem.

Saskaņā ar Valsts sociālās apdrošināšanas biroja datiem bērnu skaits, kuriem ir tiesības uz ģimenes valsts pabalstiem, bet kuru vecāki to neprasa, ir 2900. Labklājības ministrija plāno, ka šo bērnu vecāki var pieteikties arī ģimenes valsts dotācijai vienreizējas dotācijas saņemšanai. Tieši šie 2900 vecāki, kuri neprasa ir šajā zonā, kuri tad var nesaņemt arī 500 Eiro pabalstu.

Aprēķins ietver arī tos bērnus un ģimenes, kas šobrīd saņem grūtniecības un dzemdību atvaļinājuma pabalstus pēc bērnu piedzimšanas. Šobrīd ir jāatgādina 1103, ka nav iespējams saņemt ģimenes valsts pabalstus tūlīt pēc bērna piedzimšanas. Pēc Labklājības ministrijas aprēķiniem tiek lēsts, ka kopējais bērnu skaits, kuram tiks izmaksāts uzturlīdzekļi, ir 364 097.

Avots

loading...