Zinātnieki nu ceļ paniku un paziņo par jaunu Covid – 19 mutāciju

Zinātnieki apgalvo, ka ir pamanījuši jaunas mutācijas koronavīrusā Covid-19, kas var liecināt par vīrusa mainīšanos, rakstīja The Sun. Eksperti saka, ka šis process ir līdzīgs 2003. gadam, kad tas iezīmēja svarīgu pagrieziena punktu SARS vīrusa tālākā izplatībā. Pēc “The Sun” sacītā, Arizonas štata universitātes komanda sacīja, ka jaunā mutācija var padarīt vīrusu mazāku iespēju “iebrukt” ķermeņa imūnsistēmā.

Īpaša pētnieku grupa analizēja paraugus no 382 pacientiem. Viņu pētījumi parādīja, ka daži no viņiem izlaida lielāko daļu vīrusa ģenētiskā koda, kas ir tik ļoti svarīgs. Eksperti uzsver, ka, tāpat kā SARS vīruss, šis atklājums var samazināt Covid-19 vīrusa infekcijas spēju un tā esot ļoti laba ziņa.

Saskaņā ar ziņojumiem Covid-19 vakcīna pašlaik tiekot vēl izstrādāta. Ziņu aģentūra LETA ziņoja, ka pasaules līderi pirmdien videokonferencē solīja 7,4 miljardus eiro, lai finansētu vakcīnu pret jauniem koronavīrusiem attīstību un citus projektus pandēmijas apkarošanai.

Latvija ir gatava šim globālajam mērķim atvēlēt 100 000 eiro, taču premjerministrs Krišjānis Karišs un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir uzsvēruši, ka valdība ir nolēmusi Vietējiem pētniekiem piešķirt piecus miljonus eiro, lai veicinātu zinātnisku, racionālu un efektīvu projektu izveidi un risinājumus.

Rinkēvičs sacīja: “Tajā pašā laikā mēs esam pārliecināti, ka tikai ar daudzpusējiem un kopīgiem centieniem mēs varam pārvarēt šo katastrofu. Tāpēc es vēlos pateikties EK par šīs sanāksmes organizēšanu un tām valstīm, kuras piedalījās un apņēmās atbalstīt.

Līderi cer, ka šī iniciatīva stimulēs nepieredzētu globālu sadarbību starp zinātniekiem, valdībām, rūpniecības nozarēm, valdībām, starptautiskām organizācijām, fondiem un veselības aprūpes speciālistiem.

Video konferencē piedalījās arī Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs Entonijs Guterreslijs, Austrālijas, Kanādas, Izraēlas, Japānas, Jordānijas, Dienvidāfrikas un Turcijas vadītāji un Ķīnas vēstnieks ES.

Amerikas Savienotās Valstis video konferencē nepiedalījās, taču kāda augsta Amerikas amatpersona uzsvēra, ka Vašingtona atbalsta šo iniciatīvu un vada starptautiskos centienus cīņā pret pandēmiju.

Lasi vēl : Andris Bulis beidzot paziņo patiesību par slēptajiem sānsoļiem ar Lieni Skulmi, bet ko slēpa no sievas

Avots

loading...